eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMediaNajczęściej cytowane media XII 2021. Wp.pl, Onet.pl i RMF FM na podium

Najczęściej cytowane media XII 2021. Wp.pl, Onet.pl i RMF FM na podium

2022-01-13 00:37

Najczęściej cytowane media XII 2021. Wp.pl, Onet.pl i RMF FM na podium

Jakie media cytowano najczęściej w grudniu 2021? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Kolejny miesiąc bez zmian liderów rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów autorstwa Instytutu Monitorowania Mediów. W grudniu 2021 roku na pierwszym miesjcu podium utrzymał się portal Wp.pl. Tym razem Onet.pl wyprzedził radio RMF FM.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2021. Liderami Wp.pl, RMF FM i Onet.pl

Portal Wp.pl cytowano aż 5,5 tys. razy, Onet.pl - 2,8 tys. razy, a radio RMF FM doczekało się 2,7 tys. wzmianek. Onet.pl zawdzięcza awans cytowaniom doniesień w sprawie prac polskiego rządu nad projektem uchwały, w której zawarto zgodę na zapłatę nałożonej przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej kary ws. kopalni Turów ze środków z Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Największy skok w rankingu - o 7 oczek - odnotował Super Express z wynikiem prawie 1,3 tys. odwołań w innych tytułach. Na gazetę inne media powoływały się między innymi w związku z informacją na temat przyczyny śmierci 34-letniego ukraińsko-polskiego tancerza Żory Korolyova.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media - grudzień 2021

Ranking główny za grudzień 2021 otwiera portal WP z rekordowym wynikiem aż 5,5 tys. cytowań.


Prasa


W grudniu 2021 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita z wynikiem 2,1 tys. cytowań. Na miejscu drugim uplasowała się Gazeta Wyborcza z 1,4 tys. cytowań. Na pozycji trzeciej Super Express z 1,3 tys. wzmianek.

Największy awans - aż o osiem pozycji - odnotowały Gazeta Polska Codziennie – głównie za sprawą wywiadu z prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, który zapowiedział, że rozważa odejście z rządu na rzecz zajęcia się swoją partią, Gazeta Polska i Polityka.

fot. mat. prasowe

Prasa

Rzeczpospolita dalej pozostaje na pierwszym miejscu.


Tygodniki i dwutygodniki


Najczęściej cytowane tygodniki i dwutygodniki grudnia 2021 to kolejno: Gazeta Polska z wynikiem 206 cytowań, Do Rzeczy - tym razem ex aequo z tygodnikiem Polityka z wynikiem 156 cytowań oraz Viva - 154 wzmianki. Gazeta Polska swoje zwycięstwo zawdzięcza rozmowie tygodnika z prezesem NBP Adamem Glapińskim, w której mówił o podwyżce stóp procentowych.

fot. mat. prasowe

Tygodniki i dwutygodniki

Gazeta Polska najbardziej opiniotwórczym tygodnikiem grudnia.


Miesięczniki i dwumiesięczniki


Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników zajmuje miesięcznik Forbes z 99 powołaniami. Press z liczbą 97 cytowań na miejscu drugim. Na miejscu trzecim - Twój Styl.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki i dwumiesięczniki

Forbes powraca na pierwsze miejsce wśród miesięczników i dwumiesięczników.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w grudniu 2021 nowym liderem została Polsat News z wynikiem 1,9 tys. powołań. Kolejne miejsca podium zajęły: TVN24 z liczbą 1,8 tys. i TVN. Polsat News zwycięstwo zawdzięcza wypowiedzi na antenie stacji ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, w której mówił on o obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce, a także zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup społecznych.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Polsat News najbardziej opiniotwórczym medium telewizyjnym.


Radio


RMF FM z 2,7 tys. cytowań ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Druga pozycja należy do Radia Zet, które cytowano w grudniu 1,5 tys. razy. Polskie Radio 24 na miejscu trzecim.

fot. mat. prasowe

Radio

RMF FM niezmiennie liderem wśród stacji radiowych. Na podium Radio ZET i Polskie Radio 24.


Portale internetowe


Wp.pl został ponownie liderem w rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych. W grudniu portal odnotował 5,5 tys. cytowań. Za nim Onet.pl z liczbą 2,8 tys. powołań, a podium zamyka Interia.pl na poziomie 2,6 tys.

Największy awans, o cztery miejsca, odnotował portal Businessinsider, który wzmiankowano w zakresie doniesień redakcji o podwyżkach cen towarów „pierwszej ręki”, a także informacji o cenach wycieczek wypoczynkowych za granicę.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Wirtualna Polska ponownie numerem jeden wśród portali internatowych.


Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe


Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym w grudniu niezmiennie tworzą redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu. Miejsce czwarte stale zajmuje magazyn Forbes, a ranking zamyka Parkiet. Awans na pierwsze miejsce wśród portali internetowych zyskuje Businessinsider z wynikiem 564 powołań, a dalej najczęściej cytowano kolejno: Money, Bankier, 300gospodarka i Wnp.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

Podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno – biznesowym w grudniu niezmiennie tworzą redakcje Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i Pulsu Biznesu.


fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Awans na pierwsze miejsce wśród portali internetowych zyskuje Businessinsider z wynikiem 564 powołań.


Media regionalne


Ze wzrostem o jedną pozycję i wynikiem 115 cytowań Radio Kraków znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w grudniu 2021. Na stację dziennikarze innych mediów głównie powoływali się w związku z informacją o planowanej organizacji zajęć dydaktycznych w szkołach w związku z pandemią COVID-19. Z minimalną różnicą względem grudniowego lidera, miejsce drugie należy do Radia Wrocław, cytowano w innych tytułach 114 razy. Miejsce trzecie zajmuje stacja Radio dla Ciebie z wynikiem 109 wzmianek, a za nią dalej ze wzrostem o trzy pozycje – Gazeta Krakowska (86). Awansując aż o siedem pozycji, w zestawieniu pojawia się również Radio Poznań z wynikiem 68 cytowań.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Radio Kraków zostaje liderem kategorii mediów regionalnych.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 41 649 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 grudnia 2021 roku.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: