Najpopularniejsze tematy w sieci I-VI 2007
2007-08-10 00:04
© fot. mat. prasowe
NetSprint.pl przygotował raport na temat osób, marek i wydarzeń najczęściej opisywanych przez polskie media online w pierwszym półroczu 2007. Raport potwierdza, że kontrowersyjność oraz częste konflikty są najskuteczniejszymi sposobami na popularność.
Przeczytaj także: Najpopularniejsze tematy w sieci IV 2007
Raport prezentuje rankingi najczęściej wymienianych i opisywanych w mediach internetowych polskich wykonawców muzycznych, aktorów, sportowców, polityków, partii politycznych, stacji telewizyjnych, instytucji finansowych, marek motoryzacyjnych, wydarzeń politycznych i wydarzeń sportowych. Podsumowanie zostało przygotowane przy wykorzystaniu usługi monitorowania Internetu NewsPoint.W pierwszym półroczu 2007 roku w polskim Internecie najczęściej pojawiało się nazwisko premiera Jarosława Kaczyńskiego (21683 wystąpienia). Jego brat Lech cieszył się niewiele mniejszą popularnością (15656). Na kolejnych miejscach w rankingu znajdują się Andrzej Lepper i Roman Giertych. Z uwagi na "systematyczne zrywanie koalicji" w najbliższym czasie ta częstotliwość zapewne się nie zmniejszy. W rankingu partii Prawo i Sprawiedliwość ma zdecydowaną przewagę nad innymi partiami politycznymi. Co ciekawe, na trzecim miejscu znajduje się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który pojawia się w polskim Internecie znacznie częściej niż Samoobrona i Liga Polskich Rodzin.
Jeśli chodzi o aktywność liderów partii politycznych, to zastanawiająca jest stosunkowo niewielka ilość publikacji o Donaldzie Tusku (4496 i 9. miejsce w rankingu polityków) w porównaniu do ilości artykułów wzmiankujących Platformę Obywatelską (24788 i 2. miejsce w rankingu partii politycznych). W przypadku Prawa i Sprawiedliwości ta różnica jest znacznie mniejsza - zarówno lider, jak i partia znajdują się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach, a różnica w ilości publikacji jest znacznie mniejsza.
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Analiza mediów - źródło informacji biznesowych
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl