Deloitte: rozwój technologiczny w 2008
2008-02-03 12:01
Przeczytaj także: Technologia podzieli rasę ludzką?
Rosnąca wartość usług ochrony danych cyfrowych
Od chwili ukazania się w sprzedaży pierwszego komputera cena tych urządzeń sukcesywnie spada. Dzieje się tak pomimo faktu, że komputery są coraz potężniejsze i mogą przechowywać coraz większą ilość danych. Ale to właśnie dane przechowywane w komputerach: pliki tekstowe i multimedialne, bazy danych, kontakty i biznes plany stanowią o wartości przeciętnego komputera. Ich utrata powoduje bowiem większe straty niż koszt zakupu samego komputera - w postaci kosztów ich odtworzenia (jeśli to w ogóle możliwe) oraz niejednokrotnie kosztów odbudowy wiarygodności wobec klientów. Stąd oczekiwany wzrost wartości rynku ochrony i zabezpieczania danych, który będzie rósł w znacznie szybszym tempie niż rynek komputerów osobistych.
Elita technologiczna zmaga się z nierównością technologiczną
Nierówność technologiczna, która negatywnie wpływa na użytkowników technologii pogłębi się w nadchodzącym roku. Nie chodzi tu jednak tylko o problem braku dostępu do Internetu dla setek milionów ludzi, ale również o wielką i rosnącą różnorodność formatów i standardów. Ten negatywny trend dotyka ludzi, którzy nie boją się technologii i poszukują dostępu do określonych danych w formacie cyfrowym, ale nie mogą go uzyskać w rozsądnym czasie i przy rozsądnych kosztach. Istnienie wielu standardów dla określonego typu plików ogranicza możliwość wykorzystania istniejących systemów komputerowych.
W branży TMT zawsze występowały sprzeczne dążenia: z jednej strony firmy zainteresowane posiadaniem własnych rozwiązań, z drugiej – użytkowników i firm poszukujących sprawdzonych, jednolitych standardów. W dziedzinie przechowywania danych napięcie to zaznaczy się jeszcze wyraźniej w nadchodzącym roku i rozwiązanie tego problemu w sposób zadowalający obie strony będzie nie lada wyzwaniem.
Informacje o badaniu
Prognozy zawarte w raporcie Deloitte "Technology Predictions TMT Trends 2008" zostały przygotowane na podstawie rozmów z klientami firm członkowskich Deloitte oraz dyskusji z ekspertami, jak również przy udziale 6 000 partnerów i menedżerów firm członkowskich Deloitte specjalizujących się w sektorze technologii, mediów i telekomunikacji. Prognozy opierały się również na serii 20 wywiadów z czołowymi ekspertami z firm sektora z całego świata na temat kluczowej kwestii cyfryzacji oraz rubryce "Drowning by Numbers".
1 2
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
rozwój technologii, nowe technologie, zmiany technologiczne, wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunik