Praca sezonowa III-VI 2010
2010-06-22 12:35
Odsetek ofert pracy sezonowej wg najpopularniejszych branż © fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Saksy ciągle w modzie?
W jakich branżach szukać pracy?fot. mat. prasowe
Odsetek ofert pracy sezonowej wg najpopularniejszych branż
Na drugim miejscu znalazł się handel i promocje, z których pochodzi 3,36 proc. ogłoszeń pracy sezonowej. Można więc znaleźć pracę jako hostessa lub sprzedawca. Warto zwrócić uwagę, że w okresie wakacyjnym osób do pracy potrzebują także fundacje (2,27 proc. ). Jest to jednak najczęściej zatrudnienie opierające się na wolontariacie. Dorywczą pracę można znaleźć również w rolnictwie (2,02 proc.), co ma związek z czasem zbiorów i żniw.
Na zatrudnienie w wakacje mamy też szansę w salonach piękności i klubach fitness (1,12 proc.), branży nowych technologii (1,12 proc.), turystyce (0,9 proc.) i hotelach (0,9 proc.).
fot. mat. prasowe
Podział ofert pracy sezonowej wg wymiaru pracy
Okazuje się, że najwięcej pracodawców chce zatrudniać sezonowych pracowników w pełnym wymiarze godzin (65,5 proc.). Ich głównym zadaniem będzie więc zastąpienie osób, które wyjechały na urlopy. Pracę na umowę zlecenie oferuje 27,6 proc. ogłoszeniodawców. Większość z nich w okresie wakacyjnym potrzebuje dodatkowych rąk do pracy.
Z możliwości zatrudniania pracowników sezonowych na część etatu chce skorzystać 5,5 proc. pracodawców. Najmniej firm chce przyjąć praktykantów (1,4 proc.). Dotyczy to głównie korporacji i dużych firm.
W Polsce czy zagranicą?
Portal szybkopraca.pl podaje, że najwięcej pracodawców chce zatrudnić sezonowych pracowników w Polsce (93,05 proc.). Osoby, które szukają pracy poza granicami naszego kraju, mogą przeczytać 6,95 proc. wszystkich ofert.
fot. mat. prasowe
Podział ofert pracy sezonowej na polskie i zagraniczne
oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl