Bukmacherskie zakłady sportowe przyciągają Polaków
2010-09-24 11:30
![Bukmacherskie zakłady sportowe przyciągają Polaków Bukmacherskie zakłady sportowe przyciągają Polaków](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/zaklady-sportowe/Bukmacherskie-zaklady-sportowe-przyciagaja-Polakow-53952-200x133crop.jpg)
© fot. mat. prasowe
Przeczytaj także: Perspektywy wzrostu obrotów na polskim rynku bukmacherskim po awansie Reprezentacji Polski na MŚ 2022
Wyniki badań TNS OBOP pokazują, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych w Polsce kojarzone jest przede wszystkim z piłką nożną. Na tę dyscyplinę sportu wskazało aż 61% Polaków. Według kolejnych 33% obstawianie wyników dotyczy wyścigów konnych. Dla porównania – z analiz własnych Fortuna Entertainment Group wynika, że w Czechach drugi pod względem popularności jest hokej, natomiast w Wielkiej Brytanii obstawiane są przede wszystkim wyścigi konne oraz rywalizacja chartów.Istotną rolę zakładów wzajemnych w sektorze rozrywkowym potwierdzają przykłady płynące z dojrzałych rynków Europy Zachodniej. Operatorzy w tych krajach, świadczący usługi legalnie, stanowią źródło korzyści dla społeczeństwa i całej gospodarki państwa płacąc podatki i sponsorując kluby i wydarzenia sportowe. Duże wpływy do budżetu państw europejskich przynoszą również zakłady w Internecie. Mimo to, w Polsce – jako jednym z krajów o najbardziej restrykcyjnych regulacjach sektora zakładów bukmacherskich – obstawianie wyników on-line jest zakazane.
![](https://s3.egospodarka.pl/grafika/zaklady-sportowe/Bukmacherskie-zaklady-sportowe-przyciagaja-Polakow-5z7yb1.jpg)
fot. mat. prasowe
Zakłady wzajemne to segment silnie powiązany ze sportem i zaangażowany w jego rozwój. Analiza przeprowadzona w ramach badania Omnimas wskazuje, że uczestnicy zakładów dostrzegają pozytywne efekty współpracy sponsorskiej operatorów bukmacherskich z polskimi sportowcami. Deklarują ponadto konieczność zwiększania materialnego wsparcia reprezentantów różnych dyscyplin przez bukmacherów oraz są świadomi pozytywnego wpływu udzielanej pomocy na kondycję drużyn sportowych.
O badaniu
Analiza została przeprowadzona przez TNS OBOP na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 15 lat i więcej w ramach badania Omnimas. Z uwagi na przedmiot zainteresowania pytano osoby w wieku 18 lat i więcej. Badanie zrealizowano w dniach 7-10 maja 2010 (N=769).
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl