BitDefender w wersji 3.5 dla biznesu
2011-03-17 12:15
Rozwiązania biznesowe BitDefendera w wersji 3.5 zapewniają dodatkowe poziomy proaktywnej ochrony przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i stopnia złożoności zabezpieczeń przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Przeczytaj także: BitDefender dla biznesu w wersji PL
Spoglądając z nowej perspektywy na wyzwania z dziedziny bezpieczeństwa, z jakimi zmagają się małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB), BitDefender®, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań do ochrony sieci, wypuścił dzisiaj nową wersję swoich rozwiązań biznesowych. Najnowsze wydanie obejmuje cechy, które czynią wdrażanie i zarządzanie ochroną antywirusową w środowisku sieciowym o wiele łatwiejszym – poprawiając przy tym zdolność wykrywania i blokowania niebezpiecznego malwaru.Oparty na technologiach i opracowany specjalnie z myślą o budżecie oraz wymogach małych i średnich firm, BitDefender integruje ochronę przed złośliwym oprogramowaniem z technologią zdalnego audytowania sieci i zarządzania przy użyciu WMI (Windows Management Instrumentation), pozwalającą administratorom uzyskać dodatkowy poziom obserwacji i bezpieczeństwa pomocny w identyfikacji i eliminacji luk spowodowanych przez podstępne aplikacje lub konfiguracje systemowe.
Wraz z dodatkowymi cechami i poprawionym zarządzaniem, rozwiązania biznesowe BitDefendera wykraczają poza tradycyjną, korporacyjną ochronę antymalware’ową, by chronić krytyczne usługi, jak systemy poczty elektronicznej, stacje robocze i serwery plików, przed atakami – zarówno pochodzącymi z zewnątrz, jak i mającymi źródło wewnątrz organizacji.
Wersja 3.5 zawiera ulepszenia wykrywania i wydajności takie jak technologia Active Virus Control (AVC) dla BitDefender Business Client v3.5, BitDefender Antivirus for Mac – Business Edition, kompatybilność z Exchange 2010 oraz nowy silnik antyspamowy z kontrolą kwarantanny dla serwerów pocztowych SMTP & Exchange.
W celu zwiększenia widoczności i zminimalizowania wpływu gwałtownie rozprzestrzeniających się infekcji, nowy panel centralnego zarządzania konsoliduje informacje o zagrożeniach oraz zapewnia dostęp do opartego na kreatorach modułu audytowania punktów końcowych i raportowania. Moduł audytu pozwala organizacjom inwentaryzować zasoby sprzętowe i oprogramowanie oraz tworzyć raporty na wewnętrzne, publiczne lub inne specyficzne dla danej branży potrzeby.
Dalsze innowacje wiążą się z niedostatkami zasobów IT - przez zwiększenie efektywności działań biznesowych i pomoc w wykorzystywaniu tych zasobów w najbardziej optymalny sposób. Obejmuje to uproszczenie polityk wdrażania i administracji dzięki systemowi tworzenia reguł w oparciu o kreatory, narzędzia sieciowe do zdalnego zarządzania urządzeniami oraz integrację z Active Directory w celu wykorzystania już istniejącej w sieci struktury organizacyjnej.
„Dzisiejsze małe i średnie przedsiębiorstwa posiadają zbyt ograniczone zasoby finansowe i informatyczne, by zarządzać i utrzymywać efektywnie wysoki poziom bezpieczeństwa sieci firmowych” mówi Rares Stefan, Dyrektor Business Solutions Unit w firmie BitDefender. „Nowe funkcje wydane w wersji 3.5 stanowią podstawę bezpieczeństwa firm SMB, ukierunkowaną na ich wyjątkowe wyzwania, zapewniającą ochronę przed coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami i łączącą funkcjonalność zarządzania oraz audytowania systemu w celu zwiększenia przejrzystości, która jest w stanie proaktywnie ograniczyć podatność sieci na ataki z Internetu”.
Nowe rozwiązania biznesowe BitDefendera zapewniają wielopoziomową ochronę sieci w małych i średnich przedsiębiorstwach obejmując: BitDefender Management Server, Business Client dla stacji roboczych Windows, Macintosh i Linux, BitDefender Security for File Servers, BitDefender Security for SharePoint (2007/2003), BitDefender Security for Mail Servers and BitDefender Security for Exchange (2010/2007/2003).
Przeczytaj także:
G Data Endpoint Protection
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
ochrona sieci, ochrona sieci firmowych, programy antywirusowe, BitDefender, BitDefender 3.5