eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyKontrola przepływu danych

Kontrola przepływu danych

2004-11-24 00:03

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy Hitachi Data Systems wynika, że przedsiębiorstwa coraz lepiej kontrolują rosnący przepływ danych. Badanie jest przeprowadzane dwa razy do roku wśród 840 dyrektorów działów informatycznych przedsiębiorstw z 21 krajów regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). Wyniki ankiet pokazują, że obecna technologia umożliwia pełniejszą kontrolę przepływu bardzo dużej ilości danych, którymi firmy są "zasypywane".

Przeczytaj także: Nowe pamięci masowe Hitachi

„Jak pokazują najnowsze badania, dyrektorzy działów informatycznych coraz częściej znajdują rozwiązania, które umożliwiają im lepsze wykorzystanie dużej ilości danych przechowywanych w sieciach przedsiębiorstw” – powiedział John Taffinder, wiceprezes firmy Hitachi Data Systems odpowiedzialny za region EMEA. „Technologie zarządzania pamięcią masową, które zapewniają dyrektorom IT większą kontrolę nad środowiskami pamięci masowej, są wdrażane coraz częściej. Świadczy o tym spadek liczby respondentów, którzy spodziewają się wzrostu ilości danych w ciągu najbliższych 12 miesięcy (z 75% do 67%)”.

„Badania potwierdziły, że przyczyny zmian mają charakter raczej technologiczny niż ekonomiczny. Zdaniem dyrektorów działów informatyki, presja związana ze zmniejszaniem kosztów operacyjnych wywiera coraz mniejszy wpływ na decyzje o inwestycjach w systemy pamięci masowej” – dodaje John Taffinder.

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Hitachi Data Systems świadczą o rosnącym zainteresowaniu rozwiązaniami technologicznymi. Liczba dyrektorów działów informatyki, którzy twierdzą, że dysponują już technologią do zarządzania pamięcią masową, wzrosła z 58% do 70%. Z planów wdrożeń można natomiast wnioskować, iż w ciągu najbliższych 24 miesięcy wskaźnik ten osiągnie 90%.

W zakresie specyficznych aspektów technologicznych zarządzania pamięcią masową badanie pokazuje, iż sceptycyzm dotyczący możliwości wprowadzenia otwartych standardów w tej dziedzinie zmniejsza się bardzo szybko. Standardy gwarantują zgodną współpracę sprzętu i oprogramowania różnych firm, bez konieczności ponoszenia przez użytkownika dodatkowych kosztów. Odsetek respondentów, którzy nie wierzą, że otwarte standardy zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych 24 miesięcy, obniżył się z 38% (pierwsza edycja badań) do 23% (edycja obecna). Liczba optymistów wzrosła natomiast do 47% (w porównaniu z 39% w poprzedniej edycji badania).

Badanie pokazuje, że wyraźnie wzrósł procent dyrektorów IT, dla których sprawą priorytetową w zakresie technologii pamięci masowych jest wirtualizacja (z 6% w pierwszej edycji badań do 10% w edycji obecnej). Wirtualizacja umożliwia zastosowanie urządzeń pamięci masowej różnych producentów w jednym systemie zarządzanym z centralnej konsoli. Liczba wdrożonych rozwiązań wirtualizacyjnych wzrosła z 7% w pierwszej edycji badań do 15% w badaniu obecnym.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Komputer źródłem zysku

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: