Najczęściej cytowane media XI 2011
2011-12-29 13:52
Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media X 2011
Telewizja
Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenieTVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPInfo. W listopadzie za TVN24 najczęściej podawano informacje dotyczące zakazu wypowiedzi medialnych dla ks. Bonieckiego. Powołania na TVN to z kolei głównie odniesienia do polityki polskiej. TVPInfo pojawiało się z kolei w innych mediach głównie za sprawą informacji ekonomicznych.
Radio
Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie stacji RMF FM. Na rozgłośnię powoływano się głównie w odniesieniu do sprawy Gromosława Czempińskiego. Na drugim miejscu najczęściej cytowanych rozgłośni radiowych uplasowało się Radio ZET, dzięki wypowiedziom polityków na temat kolejnych etapów rozłamu w PiS. Na trzecim miejscu – TOK FM i polityka polska.
fot. mat. prasowe
Ranking najczęściej cytowanych stacji radiowych
Ranking najczęściej cytowanych stacji radiowych
Portale internetowe
W listopadzie nastąpił powrót do najczęściej występującego układu w rankingu portali internetowych: na czele tvn24.pl i onet.pl. Za tvn24.pl cytowano rewelacje na temat śledztwa w prawie uprowadzenia Krzysztofa Olewnika, a za onet.pl chętnie podawano ciekawostki ze świata. Na kolejnych pozycjach uplasowały się gazeta.pl i money.pl.
Media biznesowe
Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był Puls Biznesu, portalem biznesowymmoney.pl, telewizją - TVN CNBC a rozgłośnią radiową – Radio PiN.
fot. mat. prasowe
Najczęściej cytowane media biznesowe
Najczęściej cytowane media biznesowe
Media regionalne
W listopadzie Radio Kielce znalazło się na trzecim miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych w Polsce. To długofalowy efekt październikowego wywiadu z Henryką Krzywonos i jego skutków – pozwaniu Krzywonos przez „agenta Tomka”. Na dwóch pierwszych pozycjach niezmiennie od miesięcy: Życie Warszawy i Dziennik Polski.
Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzono na podstawie 5 317 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 – 30 listopada 2011 r. Analiza obejmuje całą prasę (ponad 900 tytułów gazet i czasopism) oraz stacje telewizyjne (TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Turbo, Polsat, TV4, TV Biznes, TVN CNBC Biznes) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, Radio PiN, RMF FM, Radio ZET, TOK FM, Radio Euro, Radio Maryja, RDC).
![Monitoring mediów: cytowania I 2019 [© BillionPhotos.com - Fotolia.com] Monitoring mediów: cytowania I 2019](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/media/Monitoring-mediow-cytowania-I-2019-215494-150x100crop.jpg)
1 2
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl