Polscy pracownicy coraz bardziej szczęśliwi
2012-05-24 10:23
Polscy pracownicy coraz bardziej szczęśliwi © fotomek - Fotolia.com
Przeczytaj także: Atmosfera w pracy ma znaczenie
Najważniejsze wyniki badania to:- Obecny wskaźnik dla Polski wynosi 136, dużo powyżej światowej średniej na poziomie 124.
- Większość pracowników lubi swoją pracę (78%), a ponad połowa jest zadowolona z czasu, jaki spędza w domu lub rozwijając własne zainteresowania (51%).
- Większość pracowników (83%) twierdzi, że osiąga teraz w pracy lepsze wyniki niż w 2010 roku, co potwierdza związek między dobrą równowagą w życiu zawodowym i osobistym a zwiększoną efektywnością.
- Prawie jedna trzecia (31%) respondentów potwierdza, że firma, w której są zatrudnieni próbowała skrócić czas dojazdu pracowników do pracy, przyznając, że mogą one być dużym obciążeniem.
- Wynika badania pokazują, że pracownicy są zdania, że ich równowaga między pracą a życiem osobistym ulega poprawie. Po załamaniu się rynku przed 2010 rokiem i światowym kryzysie, który później nastąpił, nie dziwi fakt, że nastroje pracowników są teraz lepsze. Na przykład, obawy o bezpieczeństwo zatrudnienia zmalały od początku spowolnienia gospodarczego w niektórych sektorach, a ostatnie badania firmy Regus potwierdzają, że stabilizuje się poziom zaufania wśród przedsiębiorców. Co ważne, wyniki ankiety potwierdzają także, że szczęśliwsi pracownicy są bardziej efektywni - większość z nich deklaruje, że osiągają lepsze wyniki niż 2010 roku – komentuje Krzysztof Rudyk, Country Manager Regus w Polsce.
fot. fotomek - Fotolia.com
Polscy pracownicy coraz bardziej szczęśliwi
- Niezależnie od tego, czy te metody umożliwiają pracownikom podróż poza godzinami szczytu, pracę w miejscach bliżej domu czy spędzanie więcej czasu z rodziną, nie ma wątpliwości, że umożliwianie pracownikom pracy w sposób, jaki im odpowiada, jest uznawane za coraz ważniejszy czynnik w promowaniu wydajności i komfortu życia – dodaje Krzysztof Rudyk.
Dobra równowaga między pracą a życiem osobistym jest ważna z punktu widzenia zdrowia i szczęścia pracowników, jednak badania wskazują, że jest ona niezbędna także dla wzrostu firmy. Wyniki udowadniają istnienie związku między efektywnością a lepszym, bardziej elastycznym stylem życia i są wyraźnym sygnałem dla firm, aby przyjrzały się swoim praktykom związanym z metodami pracy.
Informacje o badaniu
Ankieta objęła swoim zasięgiem ponad 16 000 pracowników z ponad 80 krajów z globalnej bazy danych kontaktów firmy Regus. Globalna baza kontaktów należąca do firmy Regus zawiera ponad milion pracowników na całym świecie i bardzo dobrze reprezentuje kierownictwo wyższego szczebla i właścicieli firm na całym świecie. Respondentów zapytano o ich godziny pracy, poziom zadowolenia z ilości czasu, jaki spędzają w domu lub z rodziną oraz o ich opinie na temat tego, czy nastąpiła poprawa ich równowagi między pracą a życiem osobistym. Indeks kalibruje te dane i jest porównywany z punktem bazowym z 2010 roku wyznaczonym na poziomie 100. Ankieta została przeprowadzona przez niezależną organizację, MindMetre, www.mindmetre.com
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)