Najdroższe powierzchnie biurowe 2012
2012-07-26 12:22
Przeczytaj także: Rynek biurowy: najdroższe lokalizacje 2017
fot. mat. prasowe
Centralna dzielnica biznesu w Hong Kongu otwiera ranking najdroższych biur, z kosztami w wysokości ok. 2.011 euro za mkw. rocznie. Na drugim miejscu znajduje się londyński West End, na trzecim Tokio, czwarte miejsce zajmuje centralna dzielnica biznesowa w Pekinie, a pierwszą piątkę zamyka Moskwa.
fot. mat. prasowe
10 najdroższych lokalizacji biurowych na świecie
Centralna dzielnica biznesu w Hong Kongu otwiera ranking najdroższych biur, z kosztami w wysokości ok. 2.011 euro za mkw. rocznie
Warszawa zajmuje 64 miejsce z całkowitym kosztem najmu w najlepszych obiektach na poziomie 440 euro/mkw./rok, spadając o 14 pozycji na liście najdroższych lokalizacji na świecie. W poprzednim rankingu zajmowała 50 miejsce, a w roku 2009 - 45.
fot. mat. prasowe
Lokalizacje o najbardziej dynamicznych zmianach stawek czynszu w skali roku
Koszty najmu wzrosły w 80 miastach, spadły w 24, a w 29 pozostały na tym samym poziomie
fot. mat. prasowe
30 najdroższych lokalizacji biurowych w Europie
Najdroższy w Europie jest londyński West End
Podczas gdy na badania porównawcze w dolarach amerykańskich wpływ miały różnice kursowe, roczne zmiany procentowe stawek czynszów oparte są na lokalnych walutach i metodach badań i nie miały na nie wpływu zmiany wartości walut. W związku ze zmianą metodologii, porównywanie tegorocznych badań do danych z raportów z lat poprzednich nie jest możliwe.
Informacje o badaniu
Raport “Prime Office Occupancy Costs” jest badaniem dotyczącym kosztów najmu w najlepszych biurowcach w 133 miastach na całym świecie. Badanie dotyczy stawek na dzień 31 marca 2012. Najbardziej dynamiczne zmiany oparte są na kosztach najmu w lokalnych walutach i miarach. Stawki podane w raporcie wyrażone są w dolarach amerykańskich za stopę kwadratową za rok wynajmu. Na potrzeby tej notatki prasowej stawki zostały podane w euro/mkw./rok. Analizy dotyczą całkowitych kosztów najmu i obejmują stawki czynszów najmu, opłaty eksploatacyjne, lokalne podatki oraz uwzględniają lokalne różnice w sposobie pomiaru powierzchni najmu. W związku ze zmianami w metodologii, dane z raportu za rok 2012 nie mogą być porównywane do analiz z lat ubiegłych.
![Najdroższe powierzchnie biurowe I kw. 2017 [© SeanPavonePhoto - Fotolia.com] Najdroższe powierzchnie biurowe I kw. 2017](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/rynek-biurowy/Najdrozsze-powierzchnie-biurowe-I-kw-2017-190704-150x100crop.jpg)
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)