eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozyRynek medyczny: dotacje i inwestycje I-X 2012

Rynek medyczny: dotacje i inwestycje I-X 2012

2012-11-13 11:44

Rynek medyczny: dotacje i inwestycje I-X 2012

Stetoskop © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Jedna czwarta szpitali publicznych w Polsce planuje przekształcenie w jednostki niepubliczne w latach 2012-2014 korzystając z nowych zasad, 72 proc. szpitali nie planuje tego, a trzy procent jest w trakcie Z powodu spodziewanych przekształceń w nadchodzących latach nastąpi zmniejszenie się rynku szpitali publicznych na rzecz niepublicznych. Warto zaznaczyć, że ustawa o działalności leczniczej jest też siłą napędową lepszego zarządzania i inwestycji - podaje Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl.

Przeczytaj także: Rynek medyczny: dotacje i inwestycje 2012

Zmniejszenie rynku szpitali publicznych na rzecz niepublicznych, może oznaczać spadek liczby ogłaszanych przetargów na sprzęt medyczny. Nie oznacza to jednak zmniejszenia zamówień w tym zakresie. Firmy, które do tej pory pozyskiwały zlecenia dzięki wygranym przetargom i bacznie obserwowały ten rynek, teraz będą musiały monitorować również informacje o planowanych przekształceniach, inwestycjach oraz przyznanych dotacjach na sprzęt medyczny.

Według danych zebranych przez Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl od 1 stycznia do 22 października 2012 roku, w Polsce, przyznano 351 dotacji na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Najwięcej dotacji odnotowano w województwie mazowieckim – 94. Drugie miejsce to województwo śląskie – 33. Na Trzecim miejscu znajduje się województwo małopolskie z wynikiem 27. Najmniej w województwach opolskim – 7 oraz lubuskim – 6.

fot. mat. prasowe

Dotacje na zakup sprzętu i aparatury medycznej

Najwięcej dotacji odnotowano w województwie mazowieckim – 94. Drugie miejsce to województwo śląskie – 33. Na Trzecim miejscu znajduje się województwo małopolskie z wynikiem 27.


Na jaki cel zostały przyznane dotacje?

Zdecydowanie najwięcej dotacji przyznano na zakup wszelkiego rodzaju aparatury medycznej – jest to aż 54% całości. Spora część powędrowała na doposażenia i modernizacje – ok. 29%. Pozostałe 17% stanowiły inne dotacje.

fot. mat. prasowe

Na jaki cel zostały przyznane dotacje?

Zdecydowanie najwięcej dotacji przyznano na zakup wszelkiego rodzaju aparatury medycznej – jest to aż 54% całości. Spora część powędrowała na doposażenia i modernizacje – ok. 29%.


W analizowanym przedziale czasowym w całej Polsce zaplanowanych zostało 421 inwestycji związanych z branżą medyczną. Najwięcej z nich zrealizowanych zostanie w województwie mazowieckim – bo aż 69. Najsłabiej pod tym względem sytuacja wygląda w województwach lubuskim i opolskim (15 i 14).

fot. mat. prasowe

Inwestycje związane z branżą medyczną

W analizowanym przedziale czasowym w całej Polsce zaplanowanych zostało 421 inwestycji związanych z branżą medyczną. Najwięcej z nich zrealizowanych zostanie w województwie mazowieckim.


Co będzie przedmiotem planowanych inwestycji?

Podobnie jak sytuacja się miała przyznanych dotacjach, tak i w planowanych inwestycjach przeważać będą zakupy wszelkiego rodzaju sprzętu i aparatury medycznej – ok. 71% wszystkich. Plany w zakresie budowy, remontu czy innych modernizacji – plasują się na drugim miejscu – ok. 20%. Pozostałe stanowią ok. 9%.

fot. mat. prasowe

Co będzie przedmiotem planowanych inwestycji?

Podobnie jak sytuacja się miała przyznanych dotacjach, tak i w planowanych inwestycjach przeważać będą zakupy wszelkiego rodzaju sprzętu i aparatury medycznej – ok. 71% wszystkich.


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: