Najczęściej cytowane media XII 2012
2013-01-25 13:50
Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media XI 2012
TematykaNajczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej, na trzecim kwestie ekonomiczne.
fot. mat. prasowe
Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów
Najczęściej cytowane informacje dotyczyły polskiej polityki. Na drugim miejscu znalazły się doniesienia na temat katastrofy smoleńskiej, na trzecim kwestie ekonomiczne.
Prasa
Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.
W grudniu w cytowaniach Rzeczpospolitej powróciły odwołania do październikowego artykułu na temat trotylu we wraku Tupolewa.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe
Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.
Gazeta Wyborcza najczęściej cytowana była w kontekście zdarzeń z polskiej sceny politycznej. Media – głównie stacje radiowe – powoływały się na informacje Gazety dotyczące wejścia do rządu Janusza Piechocińskiego, nowego szefa PSL.
Wiodącym tematem odwołań do publikacji Dziennika Gazety Prawnej były autostrady, drogi i transport – a konkretnie kwestia opłat za użytkowanie polskich autostrad.
Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Gazeta Polska i Newsweek. Gazeta Polska wysoką pozycję zawdzięcza wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat jego losów w stanie wojennym. Z kolei miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media był Forbes.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki
Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Gazeta Polska i Newsweek.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki
Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media był Forbes.
Telewizja
Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo. Wysoka cytowalność TVN24 wiąże się przede wszystkim z materiałami na temat katastrofy smoleńskiej, w różnym ujęciu - to na antenie tej stacji Adam Szejnfeld komentował wymianę zdań Marty Kaczyńskiej i Andrzeja Halickiego, zaś Edmund Klich omawiał sprawę mikrowybuchów na pokładzie Tu–154M.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne
Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVN, na trzeciej TVPinfo.
Radio
Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, pozostającymi w związku z informacjami z polskiej sceny politycznej oraz dotyczącymi szerokorozumianych służb specjalnych – głównie dzięki rozmowie z agentem Tomkiem – Tomaszem Kaczmarkiem. Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET – tu dominującym tematem była polityka polska. Na trzecim miejscu najczęściej cytowanych radiostacji uplasowało się TOK FM – interesujące dla innych mediów były informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej.
fot. mat. prasowe
Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe
Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na doniesienia RMF FM, pozostającymi w związku z informacjami z polskiej sceny politycznej oraz dotyczącymi szerokorozumianych służb specjalnych
![Monitoring mediów: cytowania I 2019 [© BillionPhotos.com - Fotolia.com] Monitoring mediów: cytowania I 2019](https://s3.egospodarka.pl/grafika2/media/Monitoring-mediow-cytowania-I-2019-215494-150x100crop.jpg)
oprac. : eGospodarka.pl
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)