eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycjeBiurowiec Warsaw Spire w budowie

Biurowiec Warsaw Spire w budowie

2013-02-04 09:48

Biurowiec Warsaw Spire w budowie

Wizualizacja 1 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Od kilku lat trwa proces przesuwania się centrum Warszawy na Zachód. Wśród wielu powstałych, realizowanych i planowanych na tym obszarze inwestycji, szczególne miejsce zajmuje Warsaw Spire. Kompleks, w którego skład wejdzie budynek wieżowy o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące, już w 2014 roku ma stać się nową wizytówką prężnie rozwijającego się warszawskiego city. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji, której wartość szacuje się na około 1 miliard złotych, jest Ghelamco Poland.

Przeczytaj także: Grupa PHN buduje biurowiec w Warszawie

Całkowita powierzchnia biurowa oferowana przez Warsaw Spire to 100 000 m2, czyli obszar odpowiadający ponad 14 boiskom piłkarskim. Na 49 kondygnacjach głównego budynku znajdzie się ok. 60 000 m2 powierzchni biurowej. Dwa niższe, 15-piętrowe budynki zaoferują powierzchnię ok. 20 000 m2 każdy. Powierzchnia typowego piętra w kompleksie wynosi od 1 300 m2 do 1 700 m2. Dzięki ograniczeniu elementów strukturalnych do minimum dowolność w kształtowaniu przestrzeni wewnątrz budynku jest niemal nieograniczona, nie tylko w zakresie jednego piętra, ale również pomiędzy nimi. Dodatkowym atutem projektu będą pionierskie rozwiązania technologiczne, do tej pory nie stosowane w inwestycjach powstających w Polsce takie jak na przykład system wind double deck. Pomiędzy budynkami Warsaw Spire znajdzie się otwarta, dostępna dla wszystkich przestrzeń miejska. Plac wypełnią elementy małej architektury, zieleń i fontanny. Dzięki przeznaczeniu parterów budynków na restauracje, kawiarnie oraz sklepy kompleks będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur i stanie się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 1

Kompleks, w którego skład wejdzie budynek wieżowy o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące, już w 2014 roku ma być nową wizytówką prężnie rozwijającego się warszawskiego city.


Kompleks Warsaw Spire reprezentuje również wysoki standard ekologiczny. Inwestycja została zaprojektowana i powstaje zgodnie z wytycznymi ekologicznego certyfikatu BREEAM.

Inwestycja powstaje w jednym z najdynamiczniej zmieniających się aktualnie obszarów Warszawy, gdzie powstaje druga linia metra oraz liczne inwestycje mieszkaniowe i biurowe. W rejonie, w którym powstaje Warsaw Spire, istnieje obecnie około 220 000 m2 powierzchni biurowej. Projekt Ghelamco dostarczy kolejne 100 000 m2.

Autorem projektu jest belgijska pracownia architektoniczna M. & J-M. Jaspers – J. Eyers&Partners we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.

PIERWSZY NAJEMCA

Pierwszym najemcą kompleksu jest Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, która wynajęła około 14 600 m2 powierzchni w budynku B. Frontex zajmie piętra górne budynku – od 5 do 14 i rozpocznie adaptację swojej powierzchni biurowej już we wrześniu 2014 roku. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 2

Całkowita powierzchnia biurowa oferowana przez Warsaw Spire to 100 000 m2, czyli obszar odpowiadający ponad 14 boiskom piłkarskim.


REALIZACJA PROJEKTU I HARMONIGRAM PRAC

Prace na działce Warsaw Spire rozpoczęły się w połowie 2011 roku. Pierwszy etap prac trwał osiem miesięcy i polegał na wykonaniu najgłębszej zrealizowanej dotychczas w Polsce ściany szczelinowej o głębokości 55 metrów odpowiadającej 20 piętrom budynku mieszkalnego.

W związku z budową ściany szczelinowej o szerokości 80 cm, umożliwiającej odpowiednią stabilność ścian wykopu pod poziomy podziemne parkingów, do zabetonowania 501 metrów bieżących szczeliny zużyto 21 000 m3 betonu, czyli ponad 2 400 gruszek. Taka objętość wypełniłaby około 8 basenów olimpijskich takich jak np. „Warszawianka”.

fot. mat. prasowe

Wizualizacja 3

Na 49 kondygnacjach głównego budynku znajdzie się ok. 60 000 m2 powierzchni biurowej. Dwa niższe, 15-piętrowe budynki zaoferują powierzchnię ok. 20 000 m2 każdy.


 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: